وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت در قم:

بالگردهای تخصصی اورژانس به‌زودی وارد کشور می‌شود

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بالگردهای تخصصی اورژانس که توانایی دید در شب را دارد، در حال خریداری است و به‌زودی وارد کشور می‌شود.

 

به گزارش وبدا، دکتر محمد ‌آقاجانی عصر دیروز (دوشنبه) در مراسم افتتاح نخستین پایگاه اورژانس هوایی کشور در قم، با اشاره به همت بالای اورژانس در خدمت‌رسانی به مردم اظهار داشت: در وزارت بهداشت توجه ویژه‌ای به خدمات اورژانس پیش از بیمارستانی و بیمارستانی شده و امروز به لطف خداوند 2200 پایگاه اورژانس در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه 2400 دستگاه آمبولانس به‌زودی به اورژانس کشور اضافه خواهد شد، افزود: تقویت نیروی انسانی اورژانس کشور یکی از برنامه‌های مدنظر است و امروز در کشور 30 پایگاه هوایی اورژانس وجود دارد که امیدواریم بتوانیم آن‌ها را به 44 پایگاهی که نیاز است برسانیم.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: بالگردهای تخصصی اورژانس که توانایی دید در شب را دارد در حال خریداری است و به‌زودی وارد کشور خواهد شد.

وی با تأکید بر‌اینکه اورژانس قم یکی از موفق‌ترین اورژانس‌های کشور به‌حساب می‌آید، ابراز کرد: پایگاهی که امروز در قم مورد بهره‌برداری قرارگرفته است، استانداردترین پایگاه کشوری است که حتی تهران هم چنین پایگاهی ندارد و انشاءالله بتوانیم با کمک خیرین تمامی 44 پایگاه اورژانس هوایی کشور را مجهز و استاندارد کنیم.

دکتر آقاجانی عنوان کرد: استان قم عقب‌ماندگی‌های زیادی در حوزه بهداشت و درمان دارد که برنامه‌های خوبی در این راستا در حال انجام است تا بتوانیم دین خود به مردم را ادا کنیم./119/206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٠ اسفند ١٣٩٥ - ١٠:٠٤ / شماره خبر: ١٥٨٢٩١ / تعداد نمايش: 4482

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج