وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خمین خبر داد:

راه اندازی واحد آسیب شناسی آزمایشگاهی در بیمارستان امام خمینی (ره) خمین

سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خمین گفت: واحد آسیب شناسی تشریحی آزمایشگاهی در بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان راه اندازی شد. 

به گزارش وبدا،دکتر جواد جواهری گفت: برای راه اندازی این بخش بیمارستان حدود 200 میلیون ریال اعتبار اولیه هزینه شده است.

وی اظهارکرد: در این واحد آزمایشگاهی با یک نیروی پاتولوژیست و دو تکنسین، آسیب شناسی تمام بافت هایی که در عمل جراحی، نمونه برداری ها، آندوسکوپی و کولونوسکوپی برداشته می شوند، در بخش سرجیکال پاتولوژی بررسی می شوند.

وی تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل می بایست جراحی ها مورد آسیب شنایی قرار گیرند و بر این اساس، اینک نمونه های جراحی به بخش سرجیکال پاتولوژی تحویل داده می شود تا پس از انجام اقدامات لازم بر روی بافت، مورد تشخیص قرار گیرد.

دکتر جواهری افزود: با راه ‎اندازی و بهره برداری از این بخش آزمایشگاهی در بیمارستان امام خمینی ( ره) خمین دیگر نیازی به ارسال نمونه های جراحی به مرکز استان نیست.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین بیان کرد: کمک به تشخیص بالینی و درمان مناسب بیماران، کاهش هزینه های بیمارستانی و افزایش درآمد بیمارستان از مزایای راه اندازی بخش آسیب شناسی آزمایشگاهی در این شهرستان است.

وی بیان داشت: نمونه های جراحی در این واحد آزمایشگاهی در یک فرایند 20 روزه انجام می شود و در صورتی که قبل از راه اندازی این واحد و ارسال نمونه ها به مرکز استان یک فرایند چهار ماهه طی می شد.302/159

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٦ - ١٠:٣١ / شماره خبر: ١٦٦٢٢٠ / تعداد نمايش: 1937

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج