وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور عنوان کرد :

کمک سه میلیارد ریالی خانواده خیر؛ زنده یاد سید محمد علی قرشی به حوزه سلامت


رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در مجلس بزرگداشت و ترحیم یکی از خیرین نیشابور از کمک 3 میلیارد ریالی خانواده مرحوم سید محمدعلی قرشی به حوزه سلامت خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر محسن عظیمی نژاد ضمن تسلیت به خانواده مرحوم قرشی، اظهار داشت: دولت در طی سه سال گذشته برای توسعه زیرساخت های حوزه سلامت نیشابور کمک های خوبی کرده ولی برای تکمیل خدمات در این حوزه از جمله بخش جراحی قلب باز مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی 22 بهمن نیاز به استمرار مشارکت خیرین داریم.

وی با بیان اینکه در طی 4 سال گذشته حدود 600 میلیارد ریال اعتبار در دانشکده جذب و هزینه شده است، افزود: مردم شریف شهرستان های نیشابور و فیروزه این شایستگی را دارند تا خدمات درمانی را در شهر نیشابور دریافت کرده و مجبور به مراجعه به شهرهای اطراف نباشند و باید تمام تلاش خود را برای تحقق این موضوع بکار ببندیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور بیان داشت: برای تکمیل بخش جراحی قلب باز مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی 22 بهمن به حدود 20 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم و با رایزنی های انجام شده با وزارت بهداشت در صورتی که خیرین محترم 50 درصد از هزینه های مربوطه را تامین کنند وزارت بهداشت وعده ی کمک 50 درصدی باقی مانده را داده است.

دکتر عظیمی نژاد با اشاره با این که سالیانه بطور متوسط 2500 تا 3000 مرگ در نیشابور اتفاق می افتد، اضافه کرد: اگر خانواده هر یک از مرحومین، مبلغی در حدود یک میلیون تومان از هزینه های غیرضروری مجالس ترحیم را به حوزه سلامت اختصاص دهند، سالیانه مبلغی در حدود 25 تا 30 میلیارد ریال به حوزه سلامت کمک خواهد شد و این مبلغ راه گشای بسیار خوبی برای توسعه خدمات درمانی در شهر خواهد بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: صرف هزینه مجالس ترحیم در حوزه سلامت، جزء کارهای ارزشمندی است که ماندگار بوده و با انجام این قبیل اقدامات می توان ظرف چند سال آینده زیرساخت های بهداشتی و درمانی نیشابور را توسعه داد و قسمتی از عقب ماندگی ها را جبران کرد./147/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١٣ آبان ١٣٩٦ - ١٢:٣٥ / شماره خبر: ١٦٨٢٩٤ / تعداد نمايش: 2546

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج