وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رئیس مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد:

درمان دیابت با آب هوشمند کذب محض است


رییس مرکز تحقیقاتی- درمانی دیابت یزد با اشاره به خبر منتشر شده در فضای مجازی تحت عنوان آمار بهبود یافتگان افراد دیابتی با مصرف آب هوشمند در استان یزد گفت: آب هوشمند برای درمان دیابت به مرکز دیابت و هر مرکز دولتی هیچ ارتباطی ندارد و کذب محض است.

به گزارش وبدا، مسعود رحمانیان افزود: آب هوشمند، مورد تایید مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد و وزارت بهداشت برای درمان دیابت نیست.

این فوق تخصص غدد در ادامه اظهار داشت: بعضی از محصولات ضد دیابت که حتی به نام آب ضد دیابت و آبهای دیگر برای درمان دیابت، غیر قانونی یا به شکلهای خاص و با عوامفریبی ارائه می شود باعث عوارض شدید کلیوی ،کبدی ،چشمی و حتی عوارض حاد و بدخیم می شود، کوری و از دست دادن کلیه و کبد را تسریع کرده و عوارض حاد و بدخیم بر جای می گذارد.

رییس مرکز تحقیقاتی- درمانی دیابت یزد تصریح کرد: این محصولات در دوره های کوتاه مدت، ممکن است به صورت موردی و محدود و به طورکاذب قند خون را کنترل کند که ناشی از سایر عوامل کنترل دیابت و نشانه شروع فعل و انفعالات بد و فاجعه بار بر روی کلیه و کبد است.

وی خاطر نشان کرد: طبق گزارشات رسیده از برخی بیماران، این محصولات باعث افزایش ناگهانی و طوفانی قند خون شده که جای سوال زیادی را ایجاد کرده است و حتی برای مصرف معمولی هم شرایط احتیاط دارد.

این فوق تخصص غدد افزود: گزارش موارد کاهش قند خون، مستدل ،علمی و تحقیقاتی و مورد تایید مراجع علمی نیست و استفاده از این محصول بر اساس نظر متخصصین جهت درمان در فاز حیوانی بررسی شده است و برای ورود دارو یا هر ماده برای درمان و پیشگیری باید چهار مرحله درمانی انسانی را به صورت آزمایشی طی کند./143/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٥ آبان ١٣٩٦ - ١٣:٥٢ / شماره خبر: ١٦٨٣٨٦ / تعداد نمايش: 1341

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج