وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت در مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالروز تاسیس اورژانس:

ارتقا دانش عمومی و خود مراقبتی مردم ، بسیاری از مرگ و میرها را کاهش می دهد /انجام بیش از 23 هزار ماموریت اورژانس در برنامه مدیریت درمان سکته های قلبی و مغزی

دکتر جان بابایی با بیان این که بسیاری از مرگ و میرهای حوادث از جمله حوادث ناشی از بیماری های غیر واگیر و سکته ها قبل از رسیدن ماموران اورژانس رخ می دهد، افزود: می توان از طریق ارتقا سواد سلامت و دانش عمومی در راستای خود مراقبتی و انجام اقدامات فوریتی، بسیاری از مرگ و میرها را کاهش داد.

به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت در مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی با بیان این که زمانی فعال شدن اورژانس هوایی جزیی از آرزوها بود، گفت: در حال حاضر شاهد ارائه خدمات اورژانس هوایی و زمینی هستیم که در کشور حضور بالگردهای اورژانس اثرات خوبی در انتقال به موقع بیمار یا مصدوم به بیمارستان داشته است و شاهد کمترین میزان شکایت از اورژانس پیش بیمارستانی بودیم.

معاون درمان با اشاره به انجام بیش از ۲۰ هزار ماموریت برای سکته های قلبی و بیش از ۳ هزار ماموریت برای سکته های مغزی، افزود: اورژانس در برنامه مدیریت درمان سکته های قلبی و مغزی نیز نقش موثری داشته است و توانستیم با کمک همکاران اورژانس این دو برنامه را تسریع دهیم.

دکتر جان بابایی افزود: دو برنامه ۷۲۴ و ۲۴۷ که برنامه های مدیریت درمان سکته های قلبی و مغزی است از سوی سازمان جهانی بهداشت هم مورد تایید است .
معاون درمان در ادامه با بیان این که امیدواریم که در دولت دوازدهم به اورژانس پیش بیمارستانی توجه بیشتری شود، در عین حال تصریح کرد: آموزش و افزایش دانش مردم برای پیشگیری از حوادث ضروری است و در این زمینه باید کارهای زیادی انجام دهیم.

دکتر جان بابایی با بیان این که بسیاری از مرگ و میرهای حوادث از جمله حوادث ناشی از بیماری های غیر واگیر و سکته ها قبل از رسیدن ماموران اورژانس رخ می دهد، افزود: می توان از طریق ارتقا سواد سلامت و دانش عمومی در راستای خود مراقبتی و انجام اقدامات فوریتی، بسیاری از مرگ و میرها را کاهش داد.

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: مسئله مهم دیگر که عامل مهم بروز حوادث تلخ رانندگی است، بی توجهی و اشتباهات رانندگان است که بی توجهی آنها موجب از بین رفتن بهترین جوانان و دانش آموزان کشور شده است.

دکتر جان بابایی گفت: با توجه به وقوع حوادث تلخ جاده ای در کشور، بررسی و بازرسی از سلامت جسمی و روانی رانندگان جاده ای که سلامت و جان مردم به عملکرد آنها مربوط است را ضروری دانست.

وی ضمن تاکید بر اصلاح زیرساخت های جاده ای کشور گفت: گاهی تکنسین های اورژانس نیز به علت سرعت بالا در جاده ها دچار حادثه می شوند و امیدواریم مشکلات جاده ای نیز به حداقل ممکن برسد تا مردم و اورژانس ها در شرایط ایمن حرکت کنند و اورژانس بتواند مصدومان را در شرایط ایمن به مقصد برساند.
دکتر جان بابایی گفت: همچنین توسعه فیزیکی اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی نیز همچنان در اولویت وزارت بهداشت است، که در این راستا 120 اورژانس بیمارستانی بازسازی شده و توسعه یافته است و استانداردسازی 180 اورژانس بیمارستانی دیگر نیز شروع شده است و بهبود استاندارد ارایه خدمات متوقف نمی شود./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١ مهر ١٣٩٦ - ١٥:١٢ / شماره خبر: ١٦٦٤٥٧ / تعداد نمايش: 2966

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج