وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در حاشیه چهل‌ و سومین کنگره جهانی تاریخ داروسازی ؛

مدال و دیپلم افتخار آکادمی جهانی تاریخ داروسازی به نماینده ایران اهدا شد

در حاشیه چهل‌ و سومین کنگره جهانی تاریخ داروسازی، مدال و دیپلم افتخار آکادمی جهانی تاریخ داروسازی، به رییس کمیته ثبت ملی و بین‌المللی مولفه‌های طب ایرانی در یونسکو و عضو کمیته پژوهش دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، اهدا شد.

به گزارش وبدا، در نشست آکادمی جهانی تاریخ داروسازی در حاشیه چهل ‌و سومین کنگره جهانی تاریخ داروسازی در ورشو لهستان، در مراسمی، مدال و دیپلم افتخار توسط رییس این آکادمی دیرپا با بیش از 65 سال سابقه تاسیس، به دکتر آرمان زرگران، رییس کمیته ثبت ملی و بین‌المللی مولفه‌های طب ایرانی در یونسکو و عضو کمیته پژوهش دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت اهدا شد.

دکتر زرگران در خصوص این انجمن جهانی گفت: شعبه ایرانی انجمن جهانی تاریخ داروسازی که قریب به 100 سال از عمر آن می‌گذرد و 28 شعبه ملی در کشورهای مختلف دارد، از سال جاری در ایران و در گروه تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاسیس و مستقر شد.

وی افزود: با توجه به جایگاه به دست آمده در آکادمی و نیز وجود شعبه انجمن جهانی تاریخ داروسازی در ایران و ظرفیت‌های بالای پژوهشی در طب ایرانی و تاریخ داروسازی، درخواست میزبانی چهل‌وپنجمین دوره کنگره جهانی تاریخ داروسازی در 2021 را تقدیم هیات رییسه انجمن کردیم.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه گفت: به غیر از ایران، کشورهای صربستان و ایتالیا نیز درخواست میزبانی داده‌اند که هیات رییسه انجمن جهانی، نهایتا تا پایان سال جاری میلادی در این باره تصمیم می‌گیرند.

دکتر زرگران افزود: رایزنی‌های بسیاری با رییس و اعضای هیات رییسه انجمن و همچنین آکادمی برای حمایت از میزبانی ایران انجام دادیم که امیدواریم منجر به موفقیت در برگزاری این رویداد مهم در تاریخ علوم پزشکی در ایران شود اما مشکلاتی مانند سیاست‌های افراطی ترامپ در شرایط ورود کسانی که از ایران دیدن کرده‌اند، به کشور آمریکا، کار را برای متقاعد کردن همه اعضا اندکی سخت کرده است.

گفتنی است، کنگره‌های جهانی تاریخ داروسازی، هر 2 سال یک‌بار در یکی از کشورهای عضو انجمن جهانی تاریخ داروسازی برگزار می‌شود و میزبانی دوره چهل‌وچهارم آن در سال 2019، کشور آمریکا (شهر واشنگتن) است./229/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢ مهر ١٣٩٦ - ١١:٢١ / شماره خبر: ١٦٦٤٧٤ / تعداد نمايش: 2596

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج