وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس سازمان نظام پزشکی در مراسم اولین یادواره ملی شهدا و ایثارگران داروسازی کشور:

تمام گروههای جامعه پزشكي در جنگ خوش درخشيدند


رییس سازمان نظام پزشکی با اشاره به اقدامات ارزشمند و درخشان جامعه پزشکی در هشت سال دفاع مقدس، گفت: نيروهاي پزشكي پشت سر سربازان در جنگ ايستاده بودند تا زخم هاي آنها را التيام دهند.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج فاضل در مراسم اولین یادواره ملی شهدا و ایثارگران داروسازی کشور با بیان این که هشت سال جنگ تحمیلی برای جامعه پزشکی تجربه بزرگی بوده است، گفت: علی رغم این که جنگ خرابی و ویرانی هایی داشته است اما به ملت و جامعه پزشکی درس هایی داده است و نیز تجربه بزرگی بوده است.

رییس سازمان نظام پزشکی با تاکید بر این که جامعه پزشکی در هشت سال دفاع مقدس خوش درخشیده است، افزود: در تمام جنگ های دنیا تامین نیروی پزشک به عنوان نیروی پشتیبان برای سربازان است و به آنها این دلگرمی را می دهد که پزشکان در همه حال حضور دارند.

دکتر فاضل یادآور شد: در دوران جنگ تحمیلی، مجروحین جنگی که نیاز به عمل جراحی و درمان داشتند تا زمانی که به بیمارستان برسند ممکن بود به شهادت برسند و یا دچار معلولیت شوند،به همین دلیل اندیشمندان پزشکی ما به این نتیجه رسیدند که بایستی روشی دیگر اتخاذ کنند و بیمارستان های صحرایی نزدیک به خط مقدم ساخته شد تا مجروحینی که نیاز به عمل جراحی داشتند به سرعت تحت جراحی و مراقب های درمانی قرار گیرند.

وی با بیان این که بیمارستانهای صحرایی به دلیل نزدیک بودن به خط مقدم در معرض خطر هم بودند؛ گفت: مجروحانی با حال بسیار وخیم به بیمارستان منتقل می شدند و ممکن بود شهید شوند اما با جراحی به موقع در این بیمارستان ها از مرگ حتمی نجات یافتند.

رییس سازمان نظام پزشکی در ادامه ضمن اشاره به اقدامات ارزشمند و درخشان جامعه پزشکی در هشت سال جنگ تحمیلی، گفت: امروز افتخار می کنیم که برای تجلیل از شهدای داروساز گرد هم آمده ایم و تصور نمی کردم که این تعداد از عزیزان داروساز به درجه شهادت نائل شده باشند و همین مسئله نشانه ای از حضور گسترده و نقش موثر جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس بوده است .
دکتر فاضل با تاکید بر نقش موثر جامعه پزشکی در شیوه درمان جدید و ایجاد بیمارستان در نزدیکی خط مقدم در دوران جنگ تحمیلی، افزود: برخی از عزیزان سعادت داشتند که به درجه شهادت نائل شوند و شاید ما هم شهید زنده هستیم و امیدوارم که خدابه ما توفیق و سعادت خدمت پیوسته به نظام و مردم را بدهد./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢ مهر ١٣٩٦ - ١٣:٣٨ / شماره خبر: ١٦٦٤٨٥ / تعداد نمايش: 2345

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج