وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دکتر فرهادی در مراسم تكريم و معارفه رییس سابق و سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشكي ايران:

دانشگاه علوم پزشكي ايران، در برخی از رشته های پزشکی، مرجع است/ این دانشگاه مجوز افتتاح پارك علم و فناوري را دريافت كرده است

 

وزير سابق علوم گفت: دانشگاه علوم پزشكي ايران تاريخچه زيبايي دارد، چراكه اين دانشگاه، دانشگاه انقلاب است و قبل از انقلاب اسلامي ايران، وجود نداشت.

به گزارش وبدا، دكتر محمد فرهادي در مراسم تكريم و معارفه رييس سابق و سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشكي ايران گفت: قبل از انقلاب، مؤسساتي كه در حوزه علوم پزشكي وجود داشتند و مستقل كار مي كردند و فارغ التحصيلاني داشتند، بعداز پيروزي انقلاب اسلامي ايران، تجميع پيدا كرده و به دانشگاه علوم پزشكي ايران تبديل شدند.

وزير سابق علوم خاطرنشان كرد: اين دانشگاه از ابتدا هويت خاص خود را داشت و نه تنها در حوزه علوم پزشكي فعاليت داشت، بلكه دانشكده مديريت آن سرآمد بود و در حوزه علوم پايه خوب عمل كرد و كتابخانه و إسناد ملي نيز در دل اين دانشگاه جاي دارد كه بر ويژگي هاي ممتاز آن مي افزايد.

دكتر فرهادي با بيان اينكه اين دانشگاه درحال حاضر به رتبه چهارم رسيده است، تصريح كرد: دانشگاه علوم پزشكي ايران در برخي رشته هاي پزشكي مانند، ارتوپدي، چشم پزشكي و جراحي گوش و سروگردن مرجع است و بايد مرجعيت خود را حفظ كند.

وي با بيان اينكه اين دانشگاه با بخش هاي غيرپزشكي دانشگاه هايي همچون صنعتي شريف و اميركبير در حوزه بيولوژي، بيوتكنولوژي و... همكاري دارد، افرود: دانشگاه علوم پزشكي ايران مجوز افتتاح پارك علم و فناوري را دريافت كرده است و در آينده اي نزديك آغاز به كار خواهد كرد.

دكتر فرهادي اظهارداشت: رييس قبلي دانشگاه، دكتر حاجي ميراسماعيل با سابقه مديريتي درخشان توانست دانشگاه علوم پزشكي ايران را در طي چهارسال به خوبي اداره كند و با كار تيمي آن را ارتقا دهند.

وي ادامه داد: دكتر ناصري پور، رييس جديد اين دانشگاه نيز داراي سابقه مديريتي خوب هستند و با روحيه جوان گرايي و روشنفكري و قاطعيت خواهند توانست بر بالندگي و پويايي و پيشرفت دانشگاه بيش از پيش بيفزايند. /٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٣ مهر ١٣٩٦ - ١٢:٣٣ / شماره خبر: ١٦٦٥٣٣ / تعداد نمايش: 3051

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج