وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سازمان انتقال خون اعلام کرد:

خون مورد نیاز مناطق زلزله زده و مردم آسیب دیده و مجروح تامین است/ افراد دارای گروه خون منفی بالاخص o منفی در اهدای خون پیشقدم شوند


مدیرکل روابط عمومی سازمان انتقال خون اعلام کرد: مراکز انتقال خون سراسر کشور آماده خدمت رسانی به مناطق زلزله زده جهت تامین خون و فرآورده های آن هستند .

دکتر بشیر حاجی بیگی در گفتگو با خبرنگار وبدا گفت: با توجه به ذخایر مطلوب خون و فرآورده های آن در سراسر کشور اطمینان داریم خون مورد نیاز مناطق و مردم آسیب دیده و مجروح تامین خواهد شد .

وی با بیان این که تمامی مراکز انتقال خون سراسر کشور جهت خدمت رسانی به مردم آسیب دیده از زلزله در آماده باش و آمادگی کامل هستند ،گفت: در کشور ایران تنها ۳ تا ۴ درصد مردم دارای گروه خونی o منفی هستند و گروه خونیo منفی به عنوان دهنده عمومی قابل تزریق به تمامی افراد دارای گروه خونی مختلف است و با ارزشترین گروه خونی در مواقع بحران و آسیب ها و حوادث می باشد .

وی اعلام کرد: هموطنانی که دارای گروه های خونی منفی بالاخص o منفی هستند در اولویت مراجعه به مراکز اهدای خون هستند و در اهدای خون پیشقدم شوند.

دکتر حاجی بیگی اظهار داشت: افراد با گروه خونی o مثبت در کشور ما ۳۳ درصد هستند و با توجه به این که بیشترین میزان جمعیت عمومی کشورo مثبت هستند این افراد نیز جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون سراسر کشور مراجعه کنند.

وی از افراد دارای گروه خون منفی بالاخص o منفی دعوت کرد تا در اهدای خون پیشقدم شوند.

دکتر حاجی بیگی اعلام کرد:اهداکنندگان خون می توانند در سایت یاران به نشانی yaran.IBTO.ir برای اهدای خون و پیوستن به باشگاه گروه خونی o منفی ثبت نام کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٦ - ١٠:١١ / شماره خبر: ١٦٨٧٣٤ / تعداد نمايش: 1691

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج