وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست سازمان اورژانس کشور:

اعزام 20 بالگرد اورژانس، 8 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 70 دستگاه آمبولانس به مناطق زلزله زده غرب کشور

دکتر کولیوند با اشاره به این که 20 بالگرد اورژانس، 8 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 70 دستگاه آمبولانس و در حدود 100 تیم واکنش سریع به مناطق زلزله زده اعزام شدند، گفت: برخی از مصدومین که قطع عضو شدند و نیاز به خدمات تخصصی و وسیع تر درمانی داشتند بلافاصله با پرواز های اورژانس هوایی به مراکز درمانی کرمانشاه، همدان و تهران اعزام شدند.

به گزارش وبدا، دکتر پیرحسین کولیوند شب گذشته در برنامه تیتر امشب شبکه خبر ضمن اعلام این خبر، گفت: به محض وقوع حادثه طبق هماهنگی با وزیر بهداشت به همراه نماینده مردم شهر سر پل ذهاب عازم این شهر شدیم.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با تاکید بر این که در بین راه تمام اقلامی که لازم بود اعم از اتوبوس آمبولانس، آمبولانس و تیم واکنش سریع به محل وقوع زمین لرزه نیز اعزام شده اند، افزود: هماهنگی های لازم با فرماندهان نیروی زمینی، پدافند غیر عامل، سپاه پاسداران و نیز با جمعیت هلال احمر به منظور استفاده از عملیات اورژانس هوایی صورت گرفت و همچنین بالگردهای اورژانس وزارت بهداشت را به محل زمین لرزه اعزام کردیم.


وی با اشاره به ارائه خدمات ویژه و مطلوب توسط نیروی زمینی ارتش، هوانیروز، سپاه و هلال احمر، گفت: ارتش و سپاه هر کدام در حال راه اندازی یک بیمارستان سیار در سر پل ذهاب هستند و یک بیمارستان سیار در اسلام اباد غرب هم توسط وزارت بهداشت مستقر شد.

سرپرست سازمان اورژانس کشور افزود: به دنبال تخریب بیمارستان سر پل ذهاب، بلافاصله بیمارستان صحرایی راه اندازی شد و برای ثلاث باباجانی یک بیمارستان صحرایی با 50 تختی از طریق وزارت بهداشت و برای سر پل ذهاب یک بیمارستان 50 تختی علاوه بر بیمارستان صحرایی راه اندازی کردیم.

دکتر کولیوند با اشاره به این که تمام مصدومین و مراجعه کنندگان، توسط اورژانس هوایی و زمینی نیز به مراکز درمانی تروما سنتر اعزام شده اند، افزود: در حال حاضر تقریبا امداد و جستجو و نجات پایان یافته و فعالیت ما به منظور تکمیل بیمارستان های صحرایی است.

وی با تاکید بر این که دارو و تجهیزات پزشکی و دپوی خون و فراورده های خونی موجود است، افزود: تیم بهداشت و تیم های بهداشت روان که نیاز جدی به آنها است به محل حادثه اعزام شدند./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦ - ١٣:٣٣ / شماره خبر: ١٦٨٨٥٦ / تعداد نمايش: 2005

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج