وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی:

وزارت بهداشت برای مصدومان زلزله غرب کشور سنگ تمام گذاشت

 

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: با اقدام به موقع وزارت بهداشت، بسیاری از پزشکان متخصص و جراح و نیروهای اورژانس، بی هیچ‌ چشمداشتی در مناطق زلزله‌زده حضور پیدا کردند و در بدترین شرایط محیطی، سخت‌ترین اعمال مختلف درمانی و جراحی انجام دادند که زبان از بیان آن قاصر است.

به گزارش وبدا به نقل از سلامت آنلاین احمد صفری با اشاره به حضور خود در استان زلزله زده کرمانشاه برای بررسی روند رسیدگی به مصدومان زلزله زده افزود: پزشکان از همان لحظات اولیه وقوع حادثه به منطقه اعزام شدند و با کمترین امکانات به زلزله زده ها رسیدگی کردند و در مواردی که امکان درمان وجود نداشت، مصدوم را برای ادامه درمان به مرکز استان یا تهران منتقل می کردند.

وی اظهار داشت: در مواردی نیز پزشکان، برخی اعمال جراحی را در بیمارستان صحرایی انجام می دادند که منجر به نجات جان بسیاری از مصدومان زلزله زده می شد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در مورد یکی از جراحی های انجام شده در اتاق عمل بیان کرد: بیمار یکی از زنان زلزله زده بود که تصور می شد قطع نخاع شده است، اما پزشکان ناامید نشده و با انتقال بیمار به اتاق عمل و انجام عمل جراحی به مدت هفت ساعت، او را نجات دادند.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس با تاکید بر این که وزارت بهداشت در این بحران سنگ تمام گذاشت، تصریح کرد: همه کادر درمان از پرستار و پزشک و متخصص همه در خدمت مصدومان زلزله بودند و هنوز هم هستند و امیدواریم این روند تا پایان این بحران همچنان ادامه داشته باشد.

صفری تاکید کرد: مهمترین مشکلی که هم اکنون با آن مواجه هستیم کمبود وسایل گرمایشی است که مشکلات متعددی را برای زلزله زده ها ایجاد کرده است که با تدبیر مسئولان مرتفع خواهد شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٦ - ١١:١٦ / شماره خبر: ١٦٩٠٦٥ / تعداد نمايش: 2241

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج