وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ارزیابی مثبت نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس از روند طرح تحول سلامت/ لزوم توجه بیشتر به موضوع "پیشگیری" در طرح تحول سلامت


احمدى لاشكى با تاكيد بر لزوم توجه به بهداشت و پيشگيرى در طرح تحول سلامت گفت: با اجراى طرح تحول سلامت در بخش درمان اقداماتى خوبى انجام شد و مردم در اين حوزه رضايت دارند، آنچه كه ما انتظار داريم اين است كه در اين طرح به بهداشت و پيشگيرى بايد جدى تر توجه شود.

به گزارش وبدا، قاسم احمدى لاشكى نماينده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شوراى اسلامى با اشاره به جلسه روز گذشته خود با وزير بهداشت گفت: هر چه جلسه نمايندگان با وزيربهداشت بيشتر باشد، نمايندگان مجلس در رسيدن به اهدافشان در حوزه انتخابيه خود موفق تر خواهند بود همچنين در اين جلسات دغدغه هاى كلانى كه وزير بهداشت در حوزه سلامت دارند به گوش نمايندگان مى رسد و آنها با ذهنيت و آمادگى بيشتر در صحن علنى تصميم گيرى مى كنند.

وى با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت افزود: وزيربهداشت فردى لايق و توانمند است كه مردم و نمايندگان او را دوست دارند، مشكلات وزارت بهداشت فراوان است و طرح تحول سلامت منابع كلانى نياز دارد و با وجود مشكلات اقتصادى در كشور، طرح تحول سلامت با روند خوبى پيش مى رود .

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: با رويكردى كه وزيربهداشت در برگزاری جلسه با نمايندگان در پيش گرفتند و ارتباط ایشان با نمايندگان مجلس و تعامل خوب با رئيس جمهور، آينده وزارت بهداشت روشن خواهد بود.

وى عنوان كرد: طرح تحول سلامت اگر با كمبود منابع مالى مواجه شود، دچار مشكلاتى مى شود؛ البته در اجراى اين طرح نيز اشكالاتى وجود دارد و نمى توان بگوييم كه صد درصد كارها درست بوده است، و بحث هايى در نظام پرستارى و مامايى و كسانى كه در حوزه پيراپزشكى خدمت رسانى مى كنند، وجود دارد.

احمدى لاشكى با تاكيد بر لزوم توجه به بهداشت و پيشگيرى در طرح تحول سلامت گفت: با اجراى طرح تحول سلامت در بخش درمان اقداماتى خوبى انجام شد و مردم در اين حوزه رضايت دارند، آنچه كه ما انتظار داريم اين است كه در اين طرح به بهداشت و پيشگيرى بايد جدى تر توجه شود.

وى با بيان اينكه نظارت ها در خدمات رسانى به مردم بايد دقيق تر شود، عنوان كرد: در حوزه درمان يك فرد مى تواند در عرض يك ماه سى تى اسكن و ام آر آى انجام دهند كه اين موارد هزينه هاى زيادى به نظام سلامت تحميل مى كنند، اين در حالى است كه در يك كشور توسعه يافته اين خدمات با تعرفه دولتى در اختيار مردم قرار نمى گيرد به همين دليل نظارت ها بايد افزايش پيدا كند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با بيان اينكه ما ملزم هستيم، طرح تحول سلامت را استمرار بخشيم، گفت: مجلس بايد كمك كند تا اين طرح ناتمام و ناقص نماند و خوشبختانه رئيس جمهور نگاه خوبى دارند و وزيربهداشت روند اجراى طرح تحول سلامت را خوب دنبال مى كنند و اميدواريم اشكالات آن برطرف شود و اين طرح با قوت ادامه پيدا كند.

نماينده مازندران با اشاره به مشكلات حوزه انتخابيه خود در بخش سلامت گفت: ما بيشتر با كمبود نيروهاى ماهر و متخصص مواجه هستيم زيرا شهرهاى استان مازندران كوچك است و نيروهاى طرحى كه به شهرهاى استان مى آيند پس از پايان ٢ سال طرح منطقه را ترک می کنند همچنين جمعيت شناور استان به اندازه كلان شهر كرج يا حتى مشهد است.

وى افزود: هرچه نيروهاى متخصص بيشترشود، دغدغه ها كمتر مى شود، ما در برخى شهرها در يك رشته تخصصى فقط يك متخصص داريم و اگر اين متخصص به مرخصى برود جايگزينى براى او نداريم و بايد بيمار را به شهر ديگرى منتقل كنيم ، به همين دليل بيشترين دغدغه ما كمبود نيرو در مازندران است.

احمدى لاشكى با بيان اينكه پرترافيك ترين جاده كشور (كندوان- چالوس) در استان مازندران قرار دارد، گفت: بايد براى اين جاده به دنبال ايجاد اورژانس هوايى باشيم و اتوبوس آمبولانس ها نيز در جاده مستقر شوند زيرا گاهى ساعت ها امكان تردد در جاده وجود ندارد و مركز تروما غرب استان مازندران در چالوس از نظر امكانات تجهيز شود البته وزيربهداشت ٢ بار از استان بازديد داشتند و از حضور گرم ايشان كمال تشكر را داريم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦ - ١٥:٠٤ / شماره خبر: ١٦٩٢٠٠ / تعداد نمايش: 1935

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج