وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

انجام بیش از 3200 ویزیت تخصصی و عمومی در مناطق زلزله زده غرب کشورسرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به اعزام دو تیم از این دانشگاه به مناطق زلزله زده غرب کشور، گفت: در کنار همه خدمات تیم های اعزامی، سه هزار و 249 مورد ویزیت پزشکان متخصص و عمومی نیز طی روزهای بیست و هشتم و بیست و نهم آبان، انجام شده است.

 

به گزارش وبدا، دکتر علی بهادر با تاکید بر آماده باش مجموعه بهداشت و درمان فارس و قطب جنوب کشور، برای خدمات رسانی به هموطنان زلزله زده غرب کشور، گفت: تاکنون دو تیم 51 و 97 نفره از نیروهای بهداشتی و درمانی، از این دانشگاه به استان کرمانشاه اعزام شده و در شهرها و روستاهای مختلف این استان، استقرار یافته اند.

وی نقش خدمات بهداشتی را نیز در شرایط کنونی، بسیار موثر دانست و افزود: در همین راستا و با توجه به بروز مشکلات روحی در مواقع بحران هایی از این قبیل، تیم سلامت روان اعزامی، ضمن غربالگری 228 نفر از هموطنان ساکن این مناطق، با برپایی نشست های مشاوره انفرادی و گروهی، در راستای بازگشت امنیت روانی به مردم این مناطق، تلاش خود را به کار بسته اند.

دکتر بهادر از خدمات مامایی، به عنوان یکی دیگر از نیازهای سلامت مردم زلزله زده یاد کرد که تاکنون با معاینه 572 نفر از بانوان انجام شده و ادامه داد: همچنین تامین سلامت غذایی هموطنان نیز در این شرایط، با تهدید مواجه شده و تیم کارشناسان تغذیه اعزامی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با حضور در جمع هموطنان زلزله زده، با آموزش، توزیع مکمل های غذایی برای گروه های خاص، پایش سبد غذایی خانوارها و مداخله های تغذیه ای، برای رفع این مشکل اقدامات جدی داشته اند.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از اقدامات بهداشت محیط، به عنوان یکی دیگر از خدمات تیم اعزامی دانشگاه به مناطق زلزله زده یاد کرد که با بازرسی منابع آب آشامیدنی، سالم سازی با کلر، کلرسنجی آب، کدورت سنجی، گندزدایی، سم پاشی، بازدیدهای نظارتی و سنجش سلامت بهداشتی مراکز پخت غذا، در حال انجام است.

 

وی همچنین شیوع بیماری های واگیردار را یکی از خطرات سلامت در هنگام بروز حوادث مترقبه برشمرد و گفت: در همین راستا، تیم مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ضمن انجام واکسیناسیون، بازدید از چادرها و روستاها، بررسی شیوع احتمالی بیماری های شایع با بیماریابی و آموزش، برای پیشگیری از این مشکل، تلاش می کنند.

انجام 20 مورد عمل سرپایی، در کنار دیگر خدمات پیراپزشکی، دیگر مواردی بود که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان گوشه ای دیگر از خدمات رسانی تیم سلامت فارس، از آن ها نام برد.

دکتر بهادر، ابراز امیدواری کرد با تلاش های مجموعه بهداشت و درمان کشور، در کنار دیگر ارگان ها، به زودی شاهد بازگشت سلامت و آرامش، در مناطق زلزله زده باشیم./126/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦ - ١٥:٤٩ / شماره خبر: ١٦٩٢٠٥ / تعداد نمايش: 3941

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج