وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت پاکستان:

زمینه های تقویت همکاریهای بهداشتی درمانی با ایران، در سفر به تهران بررسی می شود

وزیر فدرال خدمات عمومی، نظارت و هماهنگی (بهداشت) پاکستان گفت: زمینه های تقویت همکاری با ایران در سفر به تهران بررسی می شود.

به گزارش وبدا، به نقل از ایرنا سائره افضل تارر 'Saira Afzal Tarar ' عصر امروز پیش از سفر به ایران، اظهار امیدواری کرد که در سفر پیش رو، زمینه های همکاری با ایران بیش از گذشته فراهم شود.

وی از ایران و پاکستان به عنوان دو کشور همسایه با روابط دوستانه یاد کرد و گفت: امید است این سفر نیز زمینه تقویت مناسبات دو جانبه را فراهم کند.

سائره افضل تارر در بخش دیگری از سخنانش گفت: زمینه های فراوانی در بخش بهداشت و درمان برای همکاری ایران و پاکستان وجود دارد و در سفر اخیر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران به پاکستان در خصوص همکاریهای دارویی، بهداشتی و پوشش همگانی سلامت بحث و بررسی شد.

وزیر بهداشت پاکستان با اشاره به سفر سه روزه خود به ایران که از فردا ( جمعه) آغاز می شود، گفت: در سفر به ایران از برخی دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز بهداشتی و درمانی ایران بازدید می کند و در سفر به اصفهان نیز از توانمندی های این استان در بخش تحقیقات پزشکی و همچنین بخش های مختلف دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بازدید می کنم.

وی با بیان اینکه این سفر، نخستین سفرش به ایران است، گفت: امیدوارم در این سفر بیش از پیش در زمینه گسترش همکاریهای دو جانبه در بخش های بهداشتی و درمانی با مقامات بهداشتی ایران به توافق برسیم.

مهدی هنردوست سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان نیز روز پنجشنبه در دیدار با وزیر بهداشت پاکستان زمینه های گسترش همکاری دو جانبه را بررسی کرد.

سائره افضل تارر'وزیر فدرال خدمات عمومی، نظارت و هماهنگی (بهداشت) پاکستان شامگاه پنجشنبه - امشب- اسلام آباد را به مقصد تهران ترک می کند.

دیدار با دکتر هاشمی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و دیگر مسئولان این وزارتخانه، دیدار با مسئولان بیمه های ایران و سفر به اصفهان و قم و برگزاری نشست خبری مشترک با وزیر بهداشت ایران از برنامه های پیش بینی شده در سفر وزیر بهداشت پاکستان به ایران است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢ آذر ١٣٩٦ - ١٨:١٤ / شماره خبر: ١٦٩٢٦٤ / تعداد نمايش: 2445

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج