وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سخنگوي وزارت بهداشت اقدامات 100 روزه وزارت بهداشت را تشریح کرد:

آغاز برنامه ملی آموزش پزشکی عمومی/ ایجاد رصدخانه و مرکز ملی شواهد علمی در حوزه سلامت

سخنگوي وزارت بهداشت با بیان اینکه آغاز برنامه آموزش ملی آموزش پزشکی عمومی یکی از اقدامات 100 روزه وزارت بهداشت است، ادامه داد: این برنامه در کیفیت ارایه خدمات سرپايي به مردم تاثیر دارد، زيرا به پزشك خانواده نياز داريم تا نيازهاي مردم را خارج از بيمارستان دنبال كند.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی درخصوص اقدامات صدروزه وزارت بهداشت گفت: بخشی از این اقدامات 100 در حوزه آموزش است که در این راستا اجرای برنامه آموزش ملی آموزش پزشکی عمومی را آغاز کرده‌ایم .

وی ادامه داد: نقشه راه ۱۰ ساله‌ ای برای شناسایی دقیق نیاز به منابع انسانی در حوزه پزشکی تعیین شده و در حال عملیاتی شدن است همچنین آیین ‌نامه مرکز ملی آموزش مهارت‌ های علمی و حرفه ‌ای ابلاغ و ماموریت ‌های ویژه کلان مناطق آمایشی در کشور تعریف شده است.

دکتر حریرچی خاطرنشان کرد: بازنگری و به روزرسانی ماموریت ‌های ویژه کلان مناطق آمایشی نیز انجام شده است.

وی گفت: 12 سامانه علمی و تحقیقاتی را در این صد روز بارگذاری کردیم و در اين مقوله برنامه علمي و دانشگاهي ايجاد شده است و ماموریت مراکز تحقیقاتی را بر اساس اولویت ‌ها مشخص کرده ايم.

دکتر حریرچی توضیح داد: همچنین با ایجاد رصدخانه و مرکز ملی شواهد علمی در حوزه سلامت، مراحل اجرایی برچسب گذاری چراغ‌ های راهنمای تغذیه‌ ای، رصد سموم در مواد غذایی و اصلاح نظام قیمت گذاری دارو نیز در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: هدایت بازارهای دارویی به سمت داخل است و به داروهای خارجی که مشابه داخلی دارد، حداکثر به ۱۰ درصد میزان بازار داخل، اجازه واردات می ‌دهیم.

دکتر حریرچی در پایان تاکید کرد: ایجاد رصدخانه و مرکز ملی شواهد علمی در حوزه سلامت در سطوح مختلف و اجراي سند ملي درمان از ديگر اقدامات است. /207

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦ - ١٥:١٠ / شماره خبر: ١٦٩٧٢٨ / تعداد نمايش: 1210

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج