وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:

ایجاد زمینه های سرمایه گذاری در حوزه تجهیزات پزشکی در کشور آلمان

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت اظهارداشت: کشور عمان می‌ تواند، جایگزینی مطمئن در حوزه صادرات تجهیزات پزشکی به جای کشور امارات باشد، ضمن اینکه فرصت‌هایی برای سرمایه ‌گذاری در آلمان نیز وجود دارد که سفیر ایران در آن کشور پیگیر نشست مشترکی در این خصوص است.

به گزارش وبدا، دکتر رضا مسائلی در نشست مشترکی که صبح امروز با نمایندگانی از اتحادیه و انجمن های تجهیزات پزشکی برگزار شد، گفت: کشور عمان می‌ تواند، جایگزینی مطمئن در حوزه صادرات تجهیزات پزشکی به جای کشور امارات باشد، ضمن اینکه فرصت‌هایی برای سرمایه ‌گذاری در آلمان نیز وجود دارد که سفیر ایران در آن کشور پیگیر نشست مشترکی در این خصوص است.

دکتر رضا مسائلی با بیان اینکه بحث فقط در مورد تولیدکنندگان نیست، بلکه صادرکنندگان هم باید فعالیت بیشتری داشته باشند گفت: شرکت‌های واردکننده نیز می‌ توانند نمایندگی شرکت‌ های خارجی را داشته باشند.

وی به خدمات پس از فروش اشاره کرد و گفت: شرکت‌ های ما در ارائه خدمات دراین باره تجربه زیادی دارند.

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت بیان کرد: سرمایه‌ گذاری خارجی در حوزه تجهیزات اتفاق افتاده است و شرکت ‌های اروپایی سرمایه‌ گذاری خوبی در کشور انجام دادند.

دکتر مسایلی تصریح کرد: شرکت‌ های قدیمی نیز به بحث تولید نگاه ویژه داشتند و تولید تحت برند خارجی را انجام می ‌دهند که ظرفیت بسیار خوبی است، این شرکت‌ های قدیمی ارتباط خوبی با کمپانی‌ های خارجی داشتند و شناخت خوبی از رقبا و منطقه دارند و کار تولید را در کشور انجام دادند.

وی به ضرورت ایجاد هاب و کانون های تجاری در زمینه تولید در تهران پرداخت و گفت: این هاب ها باید نماد تولید تجهیزات پزشکی در کشور باشد.

وی افزود: زیرساخت‌ های ما بسیار قوی است و البته بر مشکلات نیز آگاه هستیم، اما باید تمرکز کنیم و مشکلات نباید باعث توقف فعالیتهای ما شود

وی ابراز امیدواری کرد: بحث بدهی شرکت‌ ها باید حل شود، اما بعد از آن بحث تولید و صادرات جای کار دارد و در حال حاضر نسبت به ۱۰ سال پیش که در این حوزه بودم، افراد زیادی وارد حوزه شدند و باید روی برندینگ شرکت‌ ها کار کنیم، همچنین برای برندینگ می ‌توان به قالب‌ های هنری مختلف فکر کرد و باید نظمی در این زمینه ایجاد کنیم.

وی عنوان کرد: فضای جامعه باید به بالا رفتن سطح کیفیت زندگی حرکت کند، اما عموما به مسائل سیاسی فکر می ‌کنیم که نه به درد دنیا می‌خورد و نه آخرت.

مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در پایان بر ضرورت گفتمان سازی در حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: پرداختن به این مهم می تواند باعث بالا رفتن کیفیت زندگی مردم شود.207

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٧ دی ١٣٩٦ - ١٣:٤٨ / شماره خبر: ١٧١٧٠٦ / تعداد نمايش: 1915

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج