وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سخنگوی سازمان غذا و دارو خبر داد:

عضویت کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران در شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران به شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل (اکوساک) پیوست.

به گزارش وبدا به نقل از فارس، کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران در سال 2014 تعاملات خود را با سازمان ملل آغاز کرد و پس از ارسال گزارشات موردنظر به آن نهاد به عضویت بخش NGO سازمان ملل در آمد سپس این کانون درخواست خود را برای عضویت در شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل (اکوساک) به این سازمان ارائه داد.

وی افزود: پس از سه سال همکاری و تعامل مستمر با سازمان ملل و ارائه گزارش عملکرد، گزارش مالی، بررسی نحوه کارکرد کانون با سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی در ایران و جهان نهایتاً در سال 2017 این کانون مفتخر به عضویت در شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل (اکوساک) شد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: مایه خوشبختی است که به اطلاع برسانیم شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل در جلسه مدیریتی خود در ماه آوریل 2017 تصمیم گرفت به کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران رتبه Special Consultative Status را اهدا کند.

وی در پایان گفت: این رتبه به یک سازمان این توانایی را می‌دهد که با شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل و همچنین دبیرخانه سازمان ملل برنامه‌ها، صندوق‌های مالی و کارگزاری‌های این سازمان از طرق مختلف وارد تعامل شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٦ - ١١:٣٠ / شماره خبر: ١٧٣١٠٨ / تعداد نمايش: 1274

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج