وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بازدید سفیر کره جنوبی از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان

کیم سئونگ-هو، سفیر کره جنوبی در ایران از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بازدید کرد.

به گزارش وبدا، سفیر کره جنوبی با حضور در دانشکده دندانپزشکی، از بخش‌های رادیولوژی، بیماری‌های دهان و دندان، درمان ریشه، کودکان، ارتودنسی، ترمیمی و زیبایی و کلینیک ارتقای سلامت این دانشکده بازدید کرد.

کیم سئونگ-هو ضمن بررسی از تجهیزات دندان‌پزشکی در بخش های تخصصی این دانشکده، بیان داشت: نحوه ارئه خدمات بیمارستانی و کلینیک دندا‌پزشکی در این دانشکده مطلوب است.

وی افزود: ارائه خدمات دندانپزشکی به اقشار کم درآمد و نیازمند از طریق یونیت‌های سیار به مناطق مختلف استان، بسیار جالب و پسندیده است.

گفتنی است: در این بازدید دکتر دانایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و دکتر صالحی رئیس دانشکده دندان‌پزشکی سفیر محترم کره جنوبی را همراهی کردند.

نشست تخصصی سفیر کره جنوبی با هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

کیم سئونگ-هو سفیر کره جنوبی در ادامه سفر خود به سمنان، همچنین با هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان دیدار و گفت و گو کرد.

در این نشست تخصصی دکتر شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، ضمن معرفی مراکز درمانی، دانشکده ها، مراکز بهداشتی، بیان داشت: این دانشگاه آمادگی کامل دارد در خصوص تبادل دانشجو، استاد و فعالیت های تحقیقاتی با وزارت بهداشت و دانشگاه های کره جنوبی همکاری نماید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان افزود: از موضوعات دیگری که این دانشگاه می تواند با وزارت بهداشت و دانشگاه های کره جنوبی تعامل داشته باشد. مسائل بهداشتی و درمانی به ویژه توریسم درمانی است.

کیم سئونگ-هو سفیر کره جنوبی، نیز با اشاره به بازدیدهای دو روزه هیات کره جنوبی از مراکز درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، گفت: امکانات و تجهیزات پزشکی و آموزشی به روزی در این دانشگاه مستقر است. کشور ما تمایل دارد در حوزه های پزشکی و تحقیقاتی با این دانشگاه همکاری نماید.

سفیر کره جنوبی، بیان داشت: بیشترین تلاش ما در سفر به استانها و مراکز دانشگاهی در ایران برقراری ارتباط فرهنگی و ایجاد اعتماد متقابل است.

دکتر رشیدی پور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه همچنین در نشست به تشریح وضعیت پژوهش و مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان پرداخت.

گفتنی است: این نشست تخصصی با حضور هیات رئیسه دانشگاه، روسای دانشکده ها و جمعی از مدیران دانشگاه در سالن اجتماعات حوزه ریاست برگزار شد.

دیدار سفیر کره جنوبی با دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

کیم سئونگ-هو سفیر کره جنوبی همچنین با دانشجویان تحصیلات تکمیلی و روسای دانشکده ها و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در سالن آمفی تاتر امام رضا(ع) ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.

در این نشست تخصصی دکتر شادنوش حضور مهمان کره جنوبی را در این دانشگاه، نقطه عطف آغاز همکاری مشترک این دانشگاه با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کره جنوبی دانست.
رئیس دانشگاه با اشاره به انجام فعالیت های اعتبار بخشی بین المللی در این دانشگاه، بیان داشت: از مدتها قبل اعتبار بخشی بین المللی در این دانشگاه آغاز شده است و ان شاء الله در اسفند تیم بین المللی اعتبار بخشی برای سنجه در این دانشگاه حضور خواهند داشت.

وی افزود: تعامل این دانشگاه با کشورهای توسعه یافته، موجبات ارتقای کمی و کیفی حوزه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را فراهم می کند.

کیم سئونگ-هو سفیر کره جنوبی، ضمن قدردانی از مهمان نوازی این دانشگاه، بیان داشت: همکاری دو جانبه کره جنوبی با دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در توسعه برنامه های آموزشی، تحقیقاتی و درمانی دو کشور موثر می باشد.

وی در این نشست با اشاره ای به تاریخ روابط ایران و کره در گذشته، گفت: نقاط اشتراک زیادی بین ما و ایران وجود دارد.که این موضوع می تواند روابط دو کشور را بیش از پیش گسترش دهد.121/201

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٦ - ١٥:٢٧ / شماره خبر: ١٧٣٣٨٣ / تعداد نمايش: 1857

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج