وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:

نظارت و انضباط بخشی در حوزه تجهیزات پزشکی بسیار مهم است

 
 
مشاور وزیر و مدیرکل تهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: حوزه تجهیزات پزشکی شامل حجم وسیع و گسترده ای از فناوری ها و محصولات حوزه سلامت است و نظارت و انضباط بخشی بر این حوزه، یک کار مهم است که ارکان دولت و حاکمیت باید انجام دهند.
 
به گزارش وبدا، دکتر رضا مسائلی با بیان این مطلب، اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری مناسب اداره کل تجهیزات پزشکی و سازمان تعزیرات حکومتی و در راستای رسیدگی سریع تر به تخلفات، شعبه ویژه تعزیرات حکومتی در این اداره کل تاسیس شد.
 
وی با اشاره به شرایط حساس و ویژه کشور در شرایط کنونی، خاطرنشان کرد: ممکن است در شرایط تحریم های ظالمانه علیه ایران، دچار مشکلاتی شویم که بخش خصوصی و دولتی باید با تعامل ویژه ای بر این تحریم ها غلبه و کشور را سربلند کنند.
 
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در خصوص بیشترین تخلفات تجهیزات پزشکی، گفت: نظام تامین تجهیزات پزشکی با وجود 270 هزار قلم تجهیزات و ملزومات پزشکی، بسیار وسیع و گسترده است اما در برخی موارد با گران فروشی و عدم تامین به موقع ملزومات و تجهیزات پزشکی روبرو هستیم و برای برخورد با تخلفات باید شاهد همکاری نزدیک تر وزارت بهداشت و دستگاه های قضایی و نظارتی باشیم.
 
دکتر مسائلی یادآور شد: یکی از اقدامات مهم و موثر در قالب طرح تحول سلامت، نظام مند کردن عرضه و توزیع تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی تابعه دانشگاه های علوم پزشکی کشور بوده است و بیمارستانها بر اساس تصمیمات کمیته دارو و تجهیزات پزشکی و با پروتکل های موجود، خریدهای تجهیزاتی خود را انجام می دهند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: تامین تجهیزات پزشکی، دارو و اقلام مورد نیاز کشور به صورت مستمر و جاری و بدون توجه به نوسانات ارزی، تامین می شود و هیچ نگرانی وجود ندارد و گزارش هایی که بر اساس رصد ما تهیه می شود نیز این موضوع را تایید می کند اما اگر کسی در چنین شرایطی به دنبال سوء استفاده باشد، وزارت بهداشت با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی نسبت به برخورد با این افراد اقدام خواهد کرد و مواردی از تخلف وجود داشته که دانشگاه های علوم پزشکی گزارش کرده اند./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٧ - ٠٨:٠٣ / شماره خبر: ١٧٧٦٥٠ / تعداد نمايش: 938

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج