وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سخنگوی سازمان اورژانس کشور خبر داد:

انجام 337 ماموریت ویژه توسط اورژانس 115 در هفته گذشته

سخنگوی سازمان اورژانس کشور، گفت: اورژانس 115 کشور در هفته گذشته، 337 ماموریت مربوط به حوادث ویژه انجام داد که 160 مورد معادل 47 درصد، ماموریت های ترافیکی و 177 مورد معادل 53 درصد از ماموریت ها، غیرترافیکی بوده است.

مجتبی خالدی در گفتگو با خبرنگار وبدا، با اعلام این خبر، اظهار داشت: بیشترین ماموریت های ترافیکی ویژه در هفته گذشته مربوط به استان های مازندران، خراسان رضوی، کرمان و فارس بود.

وی تصریح کرد: در این بازه زمانی، 12 درصد از ماموریت های ترافیکی ویژه مربوط به حوادث مرتبط با وانت بار، 9 درصد مربوط به خودروهای ترابری سنگین و 2.5 درصد نیز مربوط به خودروهای حمل و نقل عمومی بود.

سخنگوی سازمان اورزانس کشور با اشاره به ارائه خدمات فوریت های پزشکی به 1197 بیمار و مصدوم حوادث ویژه در هفته گذشته توسط اورژانس 115، گفت: در حوادث ترافیکی ویژه، 1077 نفر معادل 90 درصد از مصدومین این حوادث به مراکز درمانی منتقل شدند. همچنین 111 نفر نیز در حوادث ترافیکی و غیرترافیکی ویژه هفته گذشته در کشور، جان خود را از دست دادند.

خالدی به بیان مهمترین حوادث ویژه هفته گذشته در کشور پرداخت و یادآور شد: مهمترین حوادث ویژه هفته گذشته شامل حریق پاساژ در تهران با 10 مصدوم، برخورد مینی بوس، کامیون و وانت در محور خرم آباد - پلدختر با 26 مصدوم و فوتی و واژگونی مینی بوس در محور قدیم ساوه - همدان با 18 مصدوم بوده است.

وی با اشاره به انجام 76 ماموریت غرق شدگی در سطح کشور از اول خرداد تا اول تیرماه سال جاری توسط اورژانس، اظهار داشت: در این ماموریت ها، 49 نفر مصدوم و 50 نفر فوت شدند. همچنین بیشترین ماموریت های غرق شدگی مربوط به استان های مازندران، فارس، تهران و گیلان بوده است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور در پایان از انجام 69 ماموریت توسط اورژانس هوایی در هفته گذشته خبر داد و افزود: اورژانس هوایی در هفته گذشته موفق به انجام 35 ماموریت ترافیکی و 34 ماموریت غیرترافیکی شد و در این ماموریت ها، 65 مصدوم حوادث ترافیکی و 38 بیمار و مصدوم حوادث غیرترافیکی به مراکز درمانی کشور منتقل شدند./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٣ تير ١٣٩٧ - ١٥:٣٦ / شماره خبر: ١٧٨٠٥٩ / تعداد نمايش: 705

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج