وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت خبر داد:

رونمايي از پلتفرم جدید سامانه اطلاعات و آمار بیمارستانی

مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، گفت: اطلاعات سامانه آواب به منظور سیاستگذاری های کلان کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت. 

 

به گزارش وبدا، دکتر بهزاد کلانتری در گردهمایی مسئولان سامانه آواب، اظهار داشت: سامانه آماری معاونت درمان با هدف مرجع آمار و اطلاعات در گزارش دهی های حوزه درمان تدوین و رونمایی شده است. 

 

وي در ادامه افزود: زیرساخت های لازم برای رونمایی پلتفرم جدید آماده شد تا بر طبق آن بتوانیم در حوزه اطلاعات بیمارستانی از بحث پرونده ها و اطلاعات کلینیکی فراتر رفته و اطلاعات مدیریتی را هم ثبت کنیم. البته با توجه به آمادگی زیرساخت ها، دانش فنی نیروها و برنامه منسجم وزارت بهداشت در این راستا این امر خیلی دور از ذهن و دسترس نیست.

 

دكتر کلانتری تصريح كرد: در حال حاضر که اطلاعات اهمیت پیدا کرده و به روز بودن موضوع مهمی است، در پلتفرم جدید سعی می شود که حداکثر دو هفته پس از پایان هر ماه، اطلاعات سامانه مديريت آمار و اطلاعات بيمارستاني (آواب) به روز شده و قابل گزارش باشد. همچنین تلاش می کنیم که به شاخص مطلوب در گزارش دهی و به حداقل رساندن این زمان دست یابیم. 

 

مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، بیان کرد: ثبت به موقع اطلاعات توسط بیمارستان ها بسیار پر اهمیت است و بیمارستان ها موظف هستند تغییراتی مثل افزوده شدن بخش ها و تجهیزات جدید را در این سامانه به روز کرده و آخرین وضعیت را اعلام  کنند. 

 

وي در پایان تاكيد كرد: اطلاعات سامانه آواب به منظور سیاستگذاری های کلان کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت و امیدواریم این تلاش به  تصمیم گیری های بنیادین و اثرگذار با محوریت مدیریت منابع و مصارف و بهبود کیفیت خدمات درمانی منجر شود./207/219

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٧ - ١٨:٣٧ / شماره خبر: ١٨٠٠٧٩ / تعداد نمايش: 547

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج