وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

براساس تفاهمنامه سه ساله وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت صورت گرفت:

تغییر سیستم پرداخت حقوق پزشک خانواده از حالت سرانه ای به عملکردی

 
معاون مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، گفت: سال 95 تفاهم نامه همکاری بین بیمه سلامت و وزارت بهداشت به مدت سه سال به امضا رسیده است و در حال حاضر نیز دارای اعتبار است و تنها موارد جزئی در آن تغییر خواهد کرد.
 
به گزارش وبدا به نقل از پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، دکتر بابک فرخی اظهار داشت: از سال 95 تفاهم نامه همکاری بین بیمه سلامت و وزارت بهداشت به مدت سه سال به امضا رسیده است و درحال حاضر نیز دارای اعتبار است و تنها موارد جزئی در آن تغییر خواهد کرد.
 
معاون مرکز مدیریت معاونت بهداشتی وزارت بهداشت با بیان این مطلب افزود: تغییرات انجام شده در تفاهم نامه سال جاری در حد تغییرات سرانه ای بوده و ما سعی داریم دست به دست هم دهیم تا با اعمال برخی موارد، صدمات و نواقص موجود در تفاهم نامه موجود را به حداقل برسانیم.
 
وی با ابراز خرسندی از رفع مشکلات موجود در موارد مربوط به پزشکان خانواده، خدمات مامایی، دهان و دندان و بحث کسورات که در برنامه آتی رو به کاهش است، افزود: بحث پرونده الکترونیک سلامت و پرداخت مبتنی بر عملکرد از موارد اصلاح شده در طرح نظام ارجاع است.
 
 دکتر فرخی تشریح کرد: در حال حاضر مکانیزم پرداخت حقوق به پزشک خانواده روستایی بر مبنای سرانه جمعیت تحت پوشش است، به این معنی که پزشکان نسبت به جمعیت تحت پوشش خدمات، حقوق دریافت می کنند که اشکال عمده این نوع پرداخت، عدم تطابق حقوق دریافتی با عملکرد پزشک خانواده است.
 
 معاون مرکز مدیریت شبکه، راهکار رفع اشکال این سیستم پرداخت را مدل پرداخت کارانه برحسب عملکرد پزشک خانواده نسبت به خدمت به جمعیت فعال تحت پوشش عنوان کرد.
 
 وی در ادامه افزود: با اجرای این طرح دستمزد هر پزشک بر حسب میزان عملکرد و ارائه خدمات به بیماران در قالب خدمات مراقبتی و خدمات درمانی با محاسبه ارزش ریالی خدمات صورت می گیرد.
 
 دکتر فرخی در پایان با تصریح بر اینکه اعتبارات سازمان بیمه سلامت در سال 97 نسبت به سال های قبل کاهش یافته است، این قول را به پزشکان خانواده داد که افزایش حقوق آن ها همچنان براساس توافق سال 95 بر حسب نرخ تورم 8.3 درصد صورت گیرد./ 237

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧ - ٠٨:٣٩ / شماره خبر: ١٨٠٠٨٧ / تعداد نمايش: 1048

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج