وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت اعلام کرد:

معدوم سازی بیش از ۳۰ تن مواد غذایی غیر قابل مصرف در شهریور ماه سال جاری

رییس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیش از ۳۰ تن مواد غذایی فاسد، غیر قابل مصرف و تاریخ مصرف گذشته در شهریور ماه سال جاری در تماس های مردمی با سامانه بهداشت 190 کشف، جمع آوری و معدوم شدند.

به گزارش وبدا، مهندس محراب آقازاده با اعلام این خبر گفت: با توجه به تماس های مردمی در شهریور ماه سال جاری، تعداد ۸۰۲۱ خبر و شکایت در سامانه بهداشت ۱۹۰ ثبت شده که تاکنون به بیش از ۹۶ درصد این اخبار و شکایات رسیدگی شده است.

وی افزود: بیشترین اخبار و شکایات مردم به ترتیب از حوزه تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی شیراز، مشهد و شهید بهشتی و از شهرهای تهران، مشهد، شیراز و اصفهان بوده است. در همین مدت شکایت مردم از اماکن مسکونی با فعالیت غیر مجاز بیشترین ثبت اخبار و شکایات را به خود اختصاص داده و شکایت از صنف اغذیه فروشی، ساندویچ و پیتزا و نانوایی در رده های بعدی بوده است.

رییس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت ادامه داد: بیشترین نوع درخواست ذکر شده توسط مردم مربوط به عرضه مواد غذایی صنفی سنتی فاسد به میزان ۱۲ درصد، دفع غیر بهداشتی فاضلاب، ۵ درصد، وجود جسم خارجی در مواد غذایی صنفی سنتی ۵ درصد و عرضه مواد غذایی بسته بندی شده فاقد تاریخ مصرف معتبر با ۵ درصد بوده است. همچنین ۷۳ درصد جنسیت تماس گیرندگان آقا و ۲۷ درصد خانم ها بوده اند.

وی بیان داشت: کشف و معدوم سازی ۳۶ هزار و ۵۶۴ کیلو گرم در کشور انواع مواد غذایی فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف، نتیجه اقدامات شبانه روزی بازرسان بهداشت محیط کشور بوده است.

مهندس آقازاده گفت: در مورد نتیجه اقدامات این بازرسان می توان به رفع نقص ۱۹ درصدی اصناف مورد شکایت، ابلاغ اخطار و ارائه مهلت رفع نواقص غیر بحرانی به میزان  ۱۴ درصد و مکاتبه و معرفی متخلفین به مراجع قضایی به میزان ۱۲ درصد اشاره کرد.

رییس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت، افزود: طبق نظرسنجی انجام شده از اخبار و شکایات ثبتی، ۹۰ درصد رضایتمندی از رسیدگی مناسب به این اخبار و شکایات اعلام شده است.

گفتنی است، سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت شبانه روزی و حتی در ایام تعطیل آماده پاسخگویی، راهنمایی، مشاوره و ثبت شکایات بهداشتی هموطنان از اقصی نقاط کشور می باشد و در همین راستا بازرسان بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای کشور نیز به صورت ۲۴ساعته به این اخبار و شکایات رسیدگی می کنند./216/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٤ مهر ١٣٩٧ - ١٠:٥٣ / شماره خبر: ١٨١٤٨٣ / تعداد نمايش: 301

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج