وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در نشست اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مجریان پروژه های عمرانی استان مطرح شد:

تسریع در تکمیل پروژه‌های عمرانی درمانی استان، انتظار به‌ حق مردم

معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: تسریع در تکمیل پروژه‌های عمرانی درمانی استان، انتظار به‌حق مردم است.

به گزارش وبدا، دکتر مهرداد ستوده در نشستی با اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و تعدادی از مجریان پروژه‌های عمرانی حوزه سلامت این استان با تاکید بر اهمیت و جایگاه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: خدمت در حوزه سلامت و درمان امر بسیار مهم و ارزشمندی است و باید بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات در این حوزه ارائه شود.

وی با تاکید بر لزوم تکمیل پروژه‌های عمرانی حوزه سلامت استان در کمترین زمان ممکن افزود: تکمیل این پروژه‌ها از اولویت‌های اساسی است زیرا جزو مطالبات به‌ حق عموم مردم است و مردم به ‌طور جدی نسبت به حوزه درمان و سلامت حساسیت و مطالبه دارند.

معاون عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به تدوین نقشه راه عمرانی استان بوشهر در سال جاری خاطرنشان کرد: هیچ سیستمی بدون برنامه‌ریزی دقیق و مدون موفق نخواهد شد و تدوین نقشه راه در حوزه عمرانی نیز به همین دلیل و براساس واقعیت‌های موجود کشور تدوین‌شده است. بنابراین تصمیم گرفته شد با حضور در دستگاه‌های اجرایی، جلسات کنترل پروژه را در همان دستگاه برگزار و پایش کنیم.

دکتر ستوده تاکید کرد: با تاکید استاندار برای تکمیل و افتتاح پروژه‌ها اولویت‌سنجی کرده‌ایم و براساس نیاز واقعی و اساسی مردم، این اولویت‌بندی انجام‌شده است تا بتوانیم اعتماد مردم استان و حتی استان‌های همجوار را به سیستم درمانی استان بوشهر به حداکثر برسانیم. با یاری خداوند، مراکز درمانی ما صاحب توانمندی‌های خوبی نیز شده‌اند.
وی یادآور شد: هر پروژه‌ای که در استان بوشهر در سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز شود، از تکمیل آن در موعد مقرر اطمینان داریم و هیچ پروژه‌ای بدون تامین اعتبار و بدون ضمانت اجرایی عملیات اجرایی آن، انجام نخواهد شد.

معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: در زمینه همکاری استانداری‌های سراسر کشور با حوزه سلامت، استانداری بوشهر از بسیاری از استان‌ها جلوتر است و این موضوع به نگاه مترقی استاندار باز می گردد.

دکتر ستوده با تاکید بر لزوم پرداخت مطالبات پیمانکاران حوزه سلامت نیز، بیان کرد: نهایت تلاش خود را برای اینکه مطالبات پیمانکاران حوزه سلامت پرداخت شود انجام می‌دهیم و امیدواریم با برنامه‌ریزی انجام شده این مهم محقق شود.

معاون عمرانی استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم تسریع در تکمیل پروژه‌های عمرانی درمانی بیان کرد: تسریع در تکمیل پروژه‌های عمرانی درمانی استان، انتظار به ‌حق مردم است.

۸۵ پروژه در حوزه سلامت استان در دست اجراست

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر نیز از اجرای همزمان ۸۵ پروژه حوزه سلامت استان بوشهر خبر داد و گفت: هم‌اکنون ۸۵ پروژه با ارزش ۲۴۰ میلیارد تومان در حوزه سلامت در استان در دست اجراست که تکمیل این پروژه‌ها، تحولی اساسی در حوزه سلامت و درمان ایجاد می‌کند.

دکتر سعید کشمیری در ادامه افزود: تکمیل پروژه‌های در دست اجرا در حوزه سلامت و درمان مهمترین اولویت دانشگاه در حوزه عمرانی است و از مدیریت ارشد استان انتظار داریم که همانند گذشته نگاه ویژه‌ای به این حوزه داشته باشند.

وی یادآور شد: اورژانس هسته‌ای با مساحت ۸ هزار متر مربع، دانشکده پزشکی و دندانپزشکی با مساحت ۱۹ هزار متر مربع و بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی برازجان از مهمترین پروژه‌های در دست اجراست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر ادامه داد: بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی بوشهر در جوار بیمارستان شهدای خلیج‌فارس با مساحت ۱۷ هزار متر مربع، توسعه بیمارستان اهرم از ۱۸ تختخواب به ۴۲ تختخواب، کلینیک ویژه بوشهر با مشارکت بخش خصوصی و کلینیک بیماری‌های خاص از محل اعتبارات سفر رهبری به استان نیز از دیگر پروژه‌های شاخص حوزه سلامت است.

دکتر کشمیری اضافه کرد: در نیمه دوم امسال، ۴۰ پروژه با ارزش ۹۴ میلیارد تومان در استان به بهره‌برداری می‌رسند و مردم می‌توانند از این خدمات بهره ببرند.

وی گفت: از همه توان و ظرفیت موجود برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام حوزه سلامت استان بهره می‌بریم و هیچ فرصتی را هدر نخواهیم داد.

همچنین در این نشست مقرر شد دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هر دو هفته یک‌بار گزارش کنترل و پیشرفت پروژه‌ها را به دفتر فنی استانداری بوشهر اعلام کند./110

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢١ آبان ١٣٩٧ - ١١:٠١ / شماره خبر: ١٨٣٤٤٥ / تعداد نمايش: 351

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج