وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس اورژانس کشور عنوان کرد:

انتقال 20 نفر از مصدومان حادثه طغیان آب دریا در بوشهر به بیمارستانهای کنگان و دیر/ 7273 ماموریت اورژانس در شبانه روز گذشته انجام شده است/ سی و یکمین پایگاه هوایی اورژانس در ایلام راه اندازی شد

رییس اورژانس کشور با اشاره به حادثه امروز طغیان آب دریا در استان بوشهر، از انتقال 20 نفر از مصدومان این حادثه به بیمارستانهای دیر و کنگان خبر داد و گفت: نیروهای اورژانس در آمادگی کامل قرار دارند و به همین دلیل حضور آنها در حوادث، با سرعت بیشتری انجام می شود.

به گزارش وبدا، دکتر پیر حسین کولیوند صبح امروز در حاشیه بازدید از EOC (ستاد هدایت عملیات بحران وزارت بهداشت)، اظهار داشت: اورژانس در تمام نقاط کشور دارای پایگاه و آمبولانس است و امسال چندین خدمت به خدمات اورژانس اضافه شده است به گونه ای که گروه خونی O منفی در پایگاه های هوایی اورژانس برای بیماران با خون ریزی شدید، توزیع شده و دستگاه سونوگرافی پرتابل و قابل حمل و همچنین دستگاه های تشخیص سکته حاد قلبی در برخی از پایگاه ها و آمبولانس ها مستقر شده است.

وی به آمادگی کامل 2 هزار و 200 پایگاه اورژانس در کشور اشاره کرد و گفت: در شبانه روز گذشته 7 هزار و 273 ماموریت اورژانس در کشور انجام شده که از این میان، یک هزار و 840 ماموریت مربوط به حوادث ترافیکی بوده است.

دکتر کولیوند گفت: از ابتدای طرح امداد نوروزی تا کنون 39 هزار نفر به اورژانس های بیمارستانی مراجعه کرده اند که حدود 8 هزار نفر، بستری شده اند.

رییس اورژانس کشور به افزایش پایگاه های اورژانس در سال جاری اشاره کرد و افزود: راه اندازی پایگاه های اورژانس، زمان رسیدن نیروهای فوریت های پزشکی به محل حادثه را کاهش و کیفیت خدمات را افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه روز گذشته، سی و یکمین پایگاه اورژانس هوایی کشور در ایلام راه اندازی شد، گفت: علاوه بر آمبولانس ها و بالگرد های اورژانس هوایی، تعداد قابل توجهی موتورلانس و اتوبوس آمبولانس در کشور حضور دارند و در اتوبوس آمبولانس ها علاوه بر انتقال تعداد بیشتری از مصدومان و7 بیماران، پزشکان مستقر هستند و خدمات پزشکی را ارائه می دهند و آنها نوعی درمانگاه صحرایی هستند.

دکتر کولیوند خاطرنشان کرد: مردم برای مطرح کردن هر گونه پیشنهاد، انتقاد و شکایت در مورد عملکرد اورژانس می توانند با سامانه تلفنی 190 تماس بگیرند اما نظارت ها در 12 محور از کشور توسط وزارت بهداشت انجام می شود و 20 بخش اورژانس بیمارستانی و 90 پایگاه اورژانس جاده ای و شهری مورد ارزیابی و نظارت قرار گرفته اند و نقایص آنها به سرعت برطرف می شود./206

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٥ - ١٤:١٦ / شماره خبر: ١٥٩١٢٩ / تعداد نمايش: 3323

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج