وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

تقدیر مدیر عامل سازمان انتقال خون از مرکز امور مساجد، شهرداری و سازمان اوقاف و امور خیریه؛

همه سازمانها می توانند در فرهنگسازی اهدای خون سهیم باشند

مدیر عامل سازمان انتقال خون در پیامی اقدام خودجوش مرکز امور مساجد، شهرداری تهران و سازمان اوقاف و امور خیریه را در نصب بیلبورد نذر خون در فضای شهری تهران ستود و گفت: اهدای خون امری خدا پسندانه و انسان دوستانه است و به همه مردم تعلق دارد و همه سازمانها می توانند در این رابطه با سازمان انتقال خون همکاری کنند.
به گزارش وبدا دکتر پور فتح اله این اقدام را از مصادیق مشارکت در کار خیر و در راستای مسوولیت اجتماعی سازمانها دانست و افزود: نياز به اهداي خون هميشگي است وهمه ايام سال نياز مند وقت گذاري ومراجعه اهدا كنندگان خون و اجزاي خون هستيم .
وی با اشاره به این که مصرف پلاكت در جوامع انساني به دلايل متعددي در حال افزايش است گفت: مصرف داروهاي مشتق از پلاسما به دليل شناسايي بيشتر افراد مبتلا به نقص ايمني و يا نواقص اكتسابي و يا ارثي ايمني در حال فزوني است.
مدیر عامل سازمان انتقال خون ادامه داد: با پشتوانه اهداكنندگان خون گلبول قرمز متراكم تازه با عمر كمتر از ١٠روز را در اختيار عزيزان تالاسمي قرارمی دهيم تا افزايش گرانباري آهن را در آنها به حداقل برسانيم و این به معنای نیاز به اهدای مستمر است.
وی تصریح کرد:چه بهتر از نذر و ايجاد تعهد در عاشقان حسين (ع)در ايام محرم وصفر براي كاشتن بذر اميد ولبخند بر لب بيماران عزيز و چه نذري باشكوه تر از اهدای خون از عاشورا تا اربعين براي ايثار هديه زندگي و تداوم آن.
دکتر پورفتح اله افزود:امیدواریم در این راه همه سازمانها و ارگانها همچون مرکز امور مساجد، شهرداری و سازمان اوقاف و امور خیریه در کنار ما باشند و ترویج فرهنگ اهدای خون را در لیست فعالیت های عام المنفعه و خداپسندانه خود قرار دهند. 302/226

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٣ مهر ١٣٩٦ - ١٣:٣١ / شماره خبر: ١٦٦٥٤٤ / تعداد نمايش: 2542

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج