وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پرستاري وزارت بهداشت خبر داد:

اعزام ١٨٠ نيروي پرستاري به مناطق زلزله زده


معاون پرستاري وزارت بهداشت با بيان اينكه تاكنون ١٨٠ نَفَر نيروي پرستاري از همدان، تهران، رشت و ساير استان ها به مناطق زلزله زده اعزام شده است، گفت: 3 هزار پرستار دیگر نیز آماده کمک رسانی به زلزله زدگان هستند.

دكتر مريم حضرتي در گفت و گو با وبدا درخصوص آخرین اقدامات حوزه پرستاري برای امدادرساني درماني به زلزله زدگان گفت: تاكنون ٩٠ نَفَر نيروي پرستاري از تهران، ٦٠ نيرو از استان اصفهان و ٢٥ پرستار هم از استان گيلان اعزام شده اند، ضمن اينكه از سوي شهرستان مشهد نيز يك بيمارستان صحرايي داير شده و خدمات درماني را با كادر پزشكي و پرستاري خود ارائه مي دهد.

وي افزود: درمجموع تاكنون ١٨٠ نَفَر نيروي پرستاري از اصفهان، تهران، رشت و ساير استان ها به مناطق زلزله زده اعزام شده است و علاوه براينكه ٣ هزار پرستار درحال آماده باش براي كمك رساني هستند، از سوي استان هاي حادثه ديده كمبودي اعلام نشده است.

دكتر حضرتي تصريح كرد: درحال حاضر تعداد اندكي از پرستاران، آموزش هاي مديريت در بحران را كسب كرده اند، اما اين آموزش ها در برنامه هاي آينده معاونت پرستاري براي توانمندي كردن پرستاران در مقابله با حوادث غيرمترقبه وجود دارد. /٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦ - ١٤:٣٩ / شماره خبر: ١٦٨٨٦٨ / تعداد نمايش: 2550

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج