وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رامبد جوان در حاشیه جشنواره فیم سلامت:

خوشحال نبودن، به سلامت جامعه آسیب می زند

 
رامبد جوان با بیان این که ما عادت داریم دنیا را سخت بگیریم، گفت: باور کنید این یک قانون است که "وقتی می خندید زندگی هم به شما خواهد خندید."
به گزارش وبدا، رامبد جوان، بازیگر، مجری و کارگردان سینما و تلویزیون در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره فیلم سلامت با تاکید بر اهمیت موضوع خنده در جامعه، اظهار داشت: بهتر است این فکر باطل و مسخره را از خود دور کنیم و ادای آدمی را در نیاوریم که هیچ چیزی خوشحالش نمی‌کند. اگر ما ذهن مان را رها کنیم و اجازه بدهیم که خنده در زندگی ما به یک قانون بدل شود، آن وقت بسیار راحت به همه چیز می خندیم و بعد می بینیم که چطور زندگی هم به ما لبخند می زند. باور کنید این یک قانون است که "وقتی می خندید زندگی هم به شما خواهد خندید."
 
 وی که در حال حاضر فصل پنجم مجموعه خندوانه را در حال پخش دارد، با اشاره به این که خوشحال نبودن به سلامت جامعه آسیب می‌رساند، درباره طراحی برنامه خندوانه توضیح داد: روزی که ایده خندوانه به ذهنم رسید، مطمئن بودم باید کاری کنم تا مخاطبم حالش خوب باشد. به همین خاطر مرتب در برنامه این موضوع را یادآوری می‌کنم. آیتم های مختلفی طراحی و مهمان هایی را دعوت کردیم که یا راهکار می دهند یا با هنرشان این موضوع را به مخاطب یادآوری می کنند. وقتی شما حال تان خوب باشد، این حال خوب را هم، به دیگران منتقل می کنید. در واقع حال خوب یا بد مسری است و این روزها برای جامعه ما کیمیاست. بسیاری بر اثر فشار زندگی و استرس های جامعه شهری، خنده را فراموش می کنند. توجه به این موضوع، باعث شد تا به خندوانه را بسازم. 
 
 
جوان در ادامه افزود: همیشه با خود می گفتم ما مردم خوشحالی نداریم و اصلا خندیدن را به ما یاد نداده اند، به همین خاطر باید در این رابطه آموزش هایی ایجاد کنیم. ایده اصلی خندوانه نیز در این زمینه و ترویج فرهنگ خنده بود.
 
 این برنامه ساز تلویزیونی در پایان خاطرنشان کرد: من در زندگی ام به هیچ چیز به اندازه کاری که در خندوانه انجام می دهیم، اعتقاد ندارم.
 
موسسه آوای هنر سلامت از سوی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار «سلامت برای همه؛ اجتماعی شدن سلامت» سومین جشنواره فیلم سلامت را از تاریخ 1 تا 5 شهریور 97 برگزار خواهد کرد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٣ تير ١٣٩٧ - ١١:٣٦ / شماره خبر: ١٧٨٠٣١ / تعداد نمايش: 927

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج